/
Sözleşmeler
Kiralama Koşulları

Genel Kiralama Koşulları

www.34rentacar.com' da rezervasyon yapmak
Konfirme edilmiş olsun veya olmasın, yapılmış bir rezervasyon kiralık araç temini için bir anlaşma niteliği teşkil etmez. Anlaşma kiralama esnasında yapılır ve kiralamanın yapıldığı ülkenin yasalarına göre düzenlenir.

Rezervasyon İptali
Kira süresi başlamadan belirtilen saat öncesine 48(kırksekiz) saat kalana kadar rezervasyon iptali, ücretsiz online olarak yapılabilir. Kira süresi başlamasına, belirtilen saatten az kalan iptal işlemleri için, kiralama süresi 3(üç) günden fazla ise 3(üç) günlük araba kira bedeli veya ödenen depozitten yüksek olanı, 3(üç) günden az ise toplam kiralama bedeli tahsil edilir. Eksik belgeler yüzünden teslim alınamayan veya kalan bakiyenin araç teslim anında temin edilmemesi gibi durumlarda alınan ön ödeme iptali söz konusu değildir. 

Rezervasyon Değişikliği
Kira süresi başlamadan belirtilen saat öncesine 24(yirmidört) saat kalana kadar, istenildiği taktirde herhangi bir servis ücreti alınmadan rezervasyon değişikliğiniz yerine getirilir. Rezervasyon ile ilgili değişiklik yapılırken;teslim alış ve iade bölgesi, araç değişikliği,kira süresi gibi değişiklikler, değişikliğin yapıldığı günün fiyatı üzerinden hesaplanır. Kira süresi başlamasına belirtilen saatten az kalan, rezervasyon değişikliğinde aracın erken teslimi söz konusu olduğunda değişiklik yapılır fakat kullanılmayan saat, gün ve ekstraların geri iadesi söz konusu değildir. 

Kira süresi başlamadan önce www.34rentacar.com' a bildirilmeyen iptal durumlarında ön ödeme para iadesi söz konusu değildir.Örneğin; Eksik belgeler yüzünden teslim alınamayan, rezervasyonda belirtilen tarih ve saatte lokasyona gidilip araç teslim alınmaması veya beyan edilen bilgilerin doğru olmaması durumlarında. 

Aracı kiralayan sürücüler ve ek sürücüler en az 2(iki) yıl geçerli ehliyete sahip olmaları gerekmektedir. Eğer sürücü en az 2(iki) yıldan az süreli ehliyete sahip yada herhangibir ceza puanı bulunuyorsa araç kiralamayı etkileyebileceğinden departmanımızı bilgilendirilmesi gerekmektedir, aksi durumlarda ön ödeme para iadesi söz konusu değildir. 

Kira başlangıcında Sorumluluk Payı adı altında, kira süresince oluşabilecek masraflar ve yakıtın eksik getirilmesinden doğabilecek masraflar için depozit ücreti talep etmekteyiz ve sürücünün üzerine düzenlenmiş olan kredi kartından bloke edilmektedir.Aracın ve ilave ürünlerin verildiği gibi teslim edilmesi durumunda ve yakıt kurallarına uyulduğu taktirde, bu depozit aracın geri tesliminde iade edilir.Bu depozit miktarı kredi kartı olarak kabul edilebilmektedir. www.34rentacar.com olarak aracınızı teslim alırken yetkili personel ayrılmadan önce araçta herhangibir hasar olup olamadığını kontrol ederek yetkili personele bildirmenizi ve aynı zamanda aracınızı geri teslim ederken yetkili personel aracı kontrol edip oluşan hasara karşı 34rentacar'ı bildirmenizi öneririz. 

Bütün araç kiralamalar 24 saat üzerinden hesaplanır.24 saatten az kiralamalarda bir günlük ücret tahsil edilir.Köprü ve otoyol geciş ücretleri,park ücreti,trafik cezaları gibi ekstra ücretlerden kiracı sorumludur. 

Kiracı olarak,eğer herhangi bir konuda hala memnuniyetsizliğiniz bulunmaktaysa ve şikayet talebiniz varsa şikayet mektubunuzu ve taleplerinizi kiralama süresi bittikten sonra müşteri hizmetleri servisimize info@34rentacar.com'a yazılı olarak göndermeniz gerekmektedir.Daha sonra sizin adınıza tarafımızdan araştırma başlatılacaktır. En kisa süre içerisinde size yardımcı olabilmemiz açısından lütfen e-postanızla birlikte rezervasyon numaranızı ve rezervasyonunuza iliskin tüm dökumanları göndermenizi rica ederiz. 

Haklar
İş bu web sitesinde yer alan materyallerin ve/veya temel teşkil eden software kodunun tamamının veya bir kısmının, kopyalanması, yayımlanması, dağıtılması, transfer edilmesi önceden verilmiş yazılı iznimiz olmadan söz konusu olamaz.

Kabul edilebilir kullanım
İş bu web sitesini yalnızca, Türkiye Cumhuriyeti veya web sitesine girdiğiniz ülkede yürürlükte olan kanun ve düzenlemelere uygun düşen amaçlarla ve sitenin kullanım kurallarına sadık kalmak koşuluyla kullanabilirsiniz.

 • Zararlı, müstehcen, iftira eden yada başka kanun dışı bilgileri bu site üzerinden göndermemeyi, yaymamayı;
 • www.34rentacar.com' u bir başkasının haklarını ihlal edebilecek bir şekilde kullanmamayı;
 • Resmi olmayan, sahte veya hileli reservasyon yapmamayı;
 • Herhangi bir software, iş programı veya araç kullanarak bu web sitesinin işleyişine herhangi bir yolla müdahale etmemeyi;
 • Bu sitenin dış görünüşü ve temelini teşkil eden software kodunu bozmamayı, değiştirmemeyi veya bunlara müdahale etmemeyi;
 • www.34rentacar.com' a yada ilişkisi olan alt yapı oluşumlarına makul olmayan yada sitenin kapasitesi üzerinde yük yükleyecek herhangi bir işlem yapmamayı;
 • Şebekelerimizin hiçbirine her ne sebeple olursa olsun izinsiz giriş yapmamayı ;kabul etmiş bulunuyorsunuz. 
 • Burada belirtilen kullanım kurallarını ihlal ettiğinize inanıldığında (takdir hakkımızı kullanarak) www.34rentacar.com' a girişinize engel olma hakkını saklı tutarız.

  Bu değişiklikler, www.34rentacar.com' da yer aldığı andan itibaren yürürlüğe girmiş kabul edilir. Buna göre bu www.34rentacar.com' a girişiniz ve www.34rentacar.com' u kullanışınız yenilenmiş kuralları kabul ettiğiniz anlamına gelir.

  Sorumluluktan feragat
  www.34rentacar.com' da yer alan bilgi, hizmet ve verilere ilişkin tüm sorumluluklardan kanunların müsadesi çerçevesinde feragat edilir. Bu bilgi, hizmet ve veriler mevcut veya temin edilebildikleri durumları ile sitede yer aldıklarından, site sahibine herhangi bir sorumluluk yüklemez.

  Zarar ödeme
  Bu kullanım kurallarının ihlali nedeniyle meydana gelebilecek tüm sorumluluk, kayıp, iddia ve masrafları (yasal masraflar dahil olmak üzere) karşılamayı, bizi yukarıda bahsi geçen durumlardan korumayı kabul etmektesiniz.